Dla pacjenta
W stanach nagłych świadczenia opieki zdrowotnej udzielane są w POSUM niezwłocznie.
Świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej w POSUM realizowane są w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Każdy Pacjent ma prawo wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej poprzez złożenie „deklaracji wyboru” (druki deklaracji dostępne są w Poradni POZ).
W godz. od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w weekendy i święta, w razie: nagłego zachorowania, nagłego pogorszenia stanu zdrowia – gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy i gdy istnieje konieczność zachowania ciągłości leczenia lub pielęgnacji, pacjent ma zapewnione w POSUM świadczenia zdrowotne w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.
Ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne udzielane są w POSUM według kolejności zgłoszenia w dniach i godzinach ich udzielania.
Kobiety w ciąży, świadczeniobiorcy do 18 roku życia (posiadający zaświadczenie stwierdzające ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu), osoby posiadające tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” lub „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu” (po przedstawieniu legitymacji), inwalidzi wojenni i wojskowi oraz kombatanci mają prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej.
Ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne oraz świadczenia z zakresu rehabilitacji leczniczej udzielane są w POSUM na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.
Skierowanie nie jest wymagane do świadczeń:
- ginekologa i położnika,
- onkologa,
- psychiatry,
- dla osób chorych na gruźlicę,
- dla osób zakażonych wirusem HIV,
- dla inwalidów wojennych i wojskowych, osób represjonowanych oraz kombatantów,
- dla cywilnych niewidomych ofiar działań wojennych,
- dla osób uzależnionych od alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych w zakresie lecznictwa odwykowego,
- dla uprawnionego żołnierza lub pracownika, w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa,
- dla weterana poszkodowanego, w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.
W przypadku gdy Pacjent nie może stawić się w terminie określonym lub gdy zrezygnował ze świadczenia opieki zdrowotnej, jest on obowiązany niezwłocznie powiadomić o tym POSUM.
Na liście oczekujących na udzielenie świadczenia nie umieszcza się Pacjentów kontynuujących leczenie w POSUM.
Szczegółowe zasady udzielania świadczeń opieki zdrowotnej reguluje ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1793)
Zasady udzielania w POSUM świadczeń opieki zdrowotnej osobom posiadającym szczególne uprawnienia wynikające z art. 47 i następnych ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych dostępne są w miejscach rejestracji Pacjentów oraz w Poradni POZ.
Rejestracja
Pacjenci mogą dokonywać rejestracji wizyt w POSUM:
- bezpośrednio-osobiście lub przez osoby trzecie: od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 19.00
- telefonicznie 8:30 – 16:00
- za pomocą poczty elektronicznej
- e-Rejestracja
Numery kontaktowe oraz adresy mailowe do poszczególnych poradni oraz naszych partnerów znajdują się w zakładce KONTAKT
Anonimowa Ankieta
Drodzy Pacjenci, dla Was chcemy być jeszcze lepsi
Prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety.
Dziękujemy za poświęcony nam czas !