Poradnia urologiczna

PIĘTRO 1BUDYNEK A

REJESTRACJA DO PORADNI OSOBIŚCIE, TELEFONICZNIE, ZA POŚREDNICTWEM OSÓB TRZECICH LUB E-MAILEM
tel.: 61 647 77 80
mail: rejestracja@posum.pl

Urolog zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo-płciowego (stanów zapalnych, nietrzymania moczu, infekcji, impotencji, nowotworów, zaburzenia funkcji). Lekarza tej  specjalności odwiedzają zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Przeświadczenie, że jest to specjalista zajmujący się głównie problemami typowo ?męskimi? wynika z tego, że układ płciowy jest blisko połączony z układem moczowym, dlatego np. leczeniem impotencji też zajmie się właśnie urolog.

Urolog zajmuje się także leczeniem:

  • chorób nerek,
  • moczowodów,
  • nadnerczy,
  • pęcherza
  • męskich narządów płciowych.

Lęk przed badaniem, zakłopotanie oraz nieznajomość terminologii medycznej skutecznie zniechęcają pacjentów przed wizytą u specjalisty. A przecież nietrzymanie moczu oraz inne dolegliwości związane z układem moczowym to choroby, które można skutecznie leczyć. Wizyta u urologa wymaga przełamania dużych barier zarówno psychologicznych, jak i fizycznych. Dlatego zgłaszając się do specjalisty pacjent powinien odpowiednio się przygotować. Trzeba przynieść ze sobą wyniki badań krwi, moczu, prześwietleń, USG, spis leków i ziół przyjmowanych i tych, których przyjmowanie niedawno się zakończyło. Konieczne jest zachowanie higieny.

Language ?
Skip to content